O Nas

Jesteśmy zespołem prawników z szerokim zakresem doświadczeń. Od kilkunastu lat koncentrujemy się na rozwiązywaniu praktycznych problemów prawnych z jakimi zgłaszają się do nas klienci – przedsiębiorcy działający w różnych branżach na terenie całej Polski oraz osoby fizyczne. Pomagamy firmom zadłużonym, które często nie ze swojej winy, lecz na skutek zatorów płatniczych straciły płynność finansową.

Poprzez ten serwis chcemy ułatwić osobom pozwanym wejście w proces, w którym zostali pozwani – słusznie czy niesłusznie – przez firmę windykacyjną, przez bank, przez sąsiada, przez pracownika, przez członka rodziny… Poprzez ten serwis zamierzamy także uświadamiać czytelników jak ważnym staje się w obecnych czasach, po ostatnich zmianach przepisów procedury cywilnej właściwe wejście w proces poprzez udzielenie kompletnej trafnej odpowiedzi na pozew. Ten moment w każdym procesie jest kluczowy i decydujący. Dzięki dobrej odpowiedzi na pozew sprawę można wygrać lub przynajmniej ograniczyć skalę porażki, jeśli powództwo jest w zasadzie słuszne.

Zespół

Bartosz Greczner

Bartosz Greczner

Dr Bartosz Greczner jest absolwentem Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W dniu 20 maja 2013 r. uzyskał tytuł doktora nauk prawnych broniąc pracę pt. „Precedens jako źródło prawa europejskiego”. Dr Greczner ukończył również studia na Uniwersytecie Cambridge uzyskując Dyplom z Prawa Angielskiego i Unii Europejskiej. W ramach międzynarodowych programów naukowych studiował na amerykańskiej uczelni University of Tennessee w Knoxville oraz na Mykolo Romerio University w Wilnie.

Olgierd Pankiewicz

Olgierd Pankiewicz

Doktor nauk prawnych. Adwokat. Prowadzi dział procesowy Kancelarii. Specjalizuje się w procesach reprywatyzacyjnych, sprawach o ochronę dóbr osobistych i własności intelektualnej. Jest obrońcą w sprawach karnych. Zawodu uczył się w kancelarii radcy prawnego Bogdana Fijałkowskiego w Poznaniu, w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz pod okiem mecenasa Andrzeja Malickiego. Prawo ukończył na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską o metodach interpretacji prawniczej obronił na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadził wykłady na studiach prawniczych i informatycznych. Był stypendystą Instytutu TMC Assera w Hadze.

 Radosław Owczarkowski

Radosław Owczarkowski

Prawnik, współwłaściciel serwisu.W praktyce od 2003 r. Ukończył prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Zawodu uczył się w rodzinnej kancelarii prawnej radcy prawnego Grzegorza Owczarkowskiego.
Specjalizuje się w sprawach finansowych, w tym windykacji i antywindykacji. Doradza i przygotowuje kontrakty dla branży IT. Zajmuje się obsługą prawną podmiotów gospodarczych.”

Często zadawane pytania